halogeny do kuchni
halogeny do kuchni

Katalog

halogeny do kuchni

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

Oświetlenie w kuchni spełnia bardzo ważną rolę. Nie tylko sprawia, że możemy w komfortowych warunkach przyrządzać posiłki, ale również tworzy bezpieczne warunki do pracy przy blacie i dodaje efektowności (lub ją odbiera) ugotowanym posiłkom. Bardzo ważne jest przy tym, aby pamiętać, że halogeny do kuchni powinny być umieszczone w różnych miejscach tak, aby wszystkie „stacje robocze” były dobrze oświetlone. Zobacz, o czym pamiętać, projektując oświetlenie do kuchni.

Halogeny do kuchni — oświetlenie podszafkowe

Nowoczesne kuchnie są zwykle wyposażone w dwa rodzaje szafek: stojących zakończonych blatami oraz zawieszonych nad nimi szafek, często sięgających aż do sufitu. W ten sposób tworzymy dużo miejsca do przechowywania i wygodną przestrzeń do pracy. Takie rozwiązanie sprawia jednak, że konieczne jest zamontowanie oświetlenia podszafkowe, a w tej roli idealnie sprawdzają się halogeny do kuchni. U spodu szafek można zamontować żarówki halogenowe o mocy 20W albo świetlówki w odległości około 40—60 cm. Trzeba jednak pamiętać, że do tego celu nie nadają się zwykłe żarówki, ponieważ za bardzo się nagrzewają.

Halogeny do kuchni — oświetlenie wyspy i stołu

W kuchni, jak w każdym pomieszczeniu, potrzebne będzie również ogólne, które równomiernie oświetli całe pomieszczenie. Górne oświetlenie w kuchni powinny dawać światło rozproszone albo odpijać się najpierw od sufitu. Nie musi być bardzo jasne. Warto przy tym pamietać, że osobne źródło światła, na przykład lampę wiszącą, powinniśmy zamontować nad stołem czy wyspą kuchenną. Wybierając odpowiednie źródło światła do tych miejsc, pamiętajmy, że nie może ono oślepiać osób siedzących przy stole, czy pracujących przy wyspie kuchennej, dlatego klosz powinien zasłaniać żarówkę.