halogeny łazienkowe
halogeny łazienkowe

Katalog

halogeny łazienkowe

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

W łazience wykonujemy wiele czynności higienicznych czy kosmetycznych, które wymagają precyzji, ale potrzebujemy tego pomieszczenia również do długich, wieczornych kąpieli w wannie. W związku z tym jedno, górne oświetlenie absolutnie nie wystarczy, żeby stworzyć funkcjonalną łazienkę, która jednocześnie będzie się kojarzyła z komfortem i przyjemnością. Warto więc stworzyć co najmniej kilka punktów z oświetleniem, a o tego celu świetnie nadadzą się halogeny łazienkowe. Zobacz, jak dobrze zaprojektować oświetlenie w łazience.

Halogeny łazienkowe — gdzie je umieścić?

W łazience z pewnością będzie nam potrzebne oświetlenie górne, które równomiernie rozjaśni całe pomieszczenie, nie tworząc przy tym cieni i kontrastów, ale to nie wszystko. Nie mniej istotne jest również oświetlenie lustra i umywalki, a także wanny czy prysznica. Halogeny łazienkowe sprawdzą się zarówno w roli oświetlenia wanny i prysznica. Można nawet wybrać różne ich rodzaje tak, żeby manipulować intensywnością oświetlenia. Pamiętajmy przy tym jednak, że halogeny łazienkowe zamontowane nad lustrem będą tworzyły cień na twarzy, dlatego warto w tym przypadku wybrać raczej kinkiety umieszczone po bokach. Bardzo ważne również, żeby do wszystkich punktów światła w łazience wybierać wodoodporną obudowę.

Halogeny łazienkowe — oświetlenie ogólne

Na źródłach światła w łazience nie warto oszczędzać, ponieważ każde z nich ma swoją rolę do spełnienia. Oświetlenie ogólne powinno zatem funkcjonować obok, uzupełniających punktów nad lustrem i wanną. W tym celu wystarczy zamontować pod plafonierę pod sufitem, ale wkłady na halogeny łazienkowe w suficie podwieszanym. Wystarczy 3—4 żarówki o mocy 50 W, żeby dobrze oświetlić niewielką łazienkę. Coraz popularniejsze stają się również listwy z diodami LED, które również można umieścić w suficie podwieszanym albo sprytnie zaprojektowanej wnęce łazienkowej. Nie zaleca się jednak montowania listwy obok lub nad lustrem, ponieważ może wywoływać efekt oślepienia. Warto za to schować ją za ramą lustra.