halogeny LED
halogeny LED

Katalog

Dostępność

halogeny LED

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Halogeny LED stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród projektujących oświetlenie nie tylko zewnętrzne, ale również wewnętrzne. Rewelacyjnie spisują się bowiem w lampach przysufitowych na przykład do salonu. Mają również niebywały atut w postaci oszczędności płynących z ich użytkowania. O czym należy pamiętać wybierając halogeny LED?

Halogeny LED — barwa światła

Wybór barwy światła jest oczywiście sprawą czysto indywidualną i związaną z osobistymi preferencjami. Wśród dostępnych barw światła znajdują się trzy „odcienie”: ciepły, neutralny i zimny. Halogeny LED o barwie światła ciepłej (3000—3500 K) świetnie sprawdzają się do oświetlenia zewnętrznego, na przykład alejki w ogrodzie, drzwi zewnętrznych czy schodów. Mają bowiem najmniejszą efektywność świetlną i nie pozwalają na wyraźne dostrzeganie szczegółów. Będą za to idealne, jeśli chcemy stworzyć romantyczny, przytulny nastrój za pomocą oświetlenia dodatkowego w salonie.

Halogeny LED o barwie neutralnej (4000—4500 K) dają światło najbardziej zbliżone do dziennego i przyjemne dla oka. Będą więc idealne do oświetlenia głównego, za sprawą którego chcemy stworzyć odpowiednie światło do pracy, bowiem najlepiej oddają kolor oświetlanej przestrzeni. Natomiast halogeny LED o barwie zimnej (5000—6000 K) oddają najwięcej światła i dokładnie oświetlają przestrzeń. Jednak ich zimna barwa może być nieprzyjemna dla oka i sprawiać, że przedmioty będą się wydawały innego koloru niż w rzeczywistości.

Halogeny LED — gdzie zamontować?

Halogeny LED, tak zwane oczka, montowane w suficie to jeden z najprostszych sposobów na to, jak stworzyć kreację świetlną w pomieszczeniu. Świetnie sprawdzą się w podwieszanym suficie w kuchni czy łazience, jak i w roli oświetlenia blatów kuchennych czy do budowania różnych efektów świetlnych w salonie lub przedpokoju. Można się zdecydować na prostą konstrukcję o wielu zastosowaniach albo skusić na lampkę o nowoczesnej, ciekawej oprawie, na przykład bazującej na modnym połączeniu metalu i szkła. W ten sposób oświetlenie doda również efektowności projektowi pomieszczenia.