kinkiety do przedpokoju
kinkiety do przedpokoju

Katalog

Z włącznikiem

kinkiety do przedpokoju

Filtrowanie / Sortowanie
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 171 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 171 elementów

Nawet mały i ciasny przedpokój można zaaranżować tak, żeby wydawał się bardziej przestronny i był funkcjonalny. Służą temu między innymi lustra, kolory ścian, odpowiedni układ szafek i oczywiście oświetlenie. Właściwie rozmieszczone kinkiety do przedpokoju to już połowa sukcesu. Sprawdź, w jaki sposób operować oświetleniem w korytarzu i jakie triki stosować.

Kinkiety do przedpokoju — jak je rozmieścić?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie korytarzy jest stosowanie lamp sufitowych, często platfonowów zawieszanych tuż pod sufitem. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych na suficie i ścianach może poprawić proporcje małego i ciasnego korytarza, na przykład w bloku. W takim przypadku kinkiety do przedpokoju powinny być rozmieszczone proporcjonalnie tak, żeby stworzyć harmonię wystroju. Poza tym warto umieścić je w newralgicznych miejscach, jak przejście do innego pokoju, nad szafką na buty czy designerskim wieszakiem. Dzięki temu podkreślą walory estetyczne mebli umieszczonych w przedpokoju i same spełnią funkcję estetyczną.

Kinkiety do przedpokoju — triki oświetleniowe

Wystrój przedpokoju zwykle jest nie lada wyzwaniem. To małe i często wąskie pomieszczenie nie może być przesadnie umeblowane ani udekorowane ze względu na zbyt małą powierzchnię. W dodatku nierzadko zdarza się, że jest to pokój, który nie ma dostępu do dziennego światła, więc sztuczne oświetlenie jest w nim absolutnie konieczne. Warto wiedzieć, że kinkiety do przedpokoju mogą rozwiązać część z tych optycznych niedoskonałości. Ich strumień światła skierowany w odpowiednią stronę. Zbyt niski przedpokój możesz wizualnie powiększyć, kierując strumień światła na sufit. Natomiast zbyt wysoki korytarz wyda się bardziej proporcjonalny, jeśli strumień światła z kinkietu skierujemy w dół, ku podłodze. Warto również powiesić w takim wnętrzu sporych rozmiarów lustro — im większa tafla tym lepiej, ponieważ stworzy ona efekt powiększenia optycznego przedpokoju. Lustro można dodatkowo wyeksponować, montując obok albo nim odpowiednie oświetlenie. W ten sposób otrzymamy ciepłe, przytulne i proporcjonalne pomieszczenie.