Lampki biurkowe dla dzieci

Żółta lampka nocna ozcan 6315-15 stolikowa lampa biurkowa

89,00 zł

Dostawa: 48 h

Niebieska lampka nocna ozcan 6315-15 stolikowa lampa biurkowa

89,00 zł

Dostawa: 48 h

Zielona lampka nocna ozcan 6315-15 stolikowa lampa biurkowa

89,00 zł

Dostawa: 48 h

Biała lampka nocna ozcan 6315-15 stolikowa lampa biurkowa

89,00 zł

Dostawa: 48 h

Fioletowa lampka nocna ozcan 6315-15 stolikowa lampa biurkowa

89,00 zł

Dostawa: 48 h

Ledowa lampka stolikowa ozcan 6315-9 z zegarem, budzikiem, termometrem,...

219,00 zł 119,00 zł

Dostawa: 48 h

  • -100,00 zł

    PROMOCJA

Ledowa lampka stolikowa ozcan 6315-9 z zegarem, budzikiem, termometrem,...

219,00 zł

Dostawa: 48 h

Lampa biurkowa led 3w ozcan 2102 biała design

429,00 zł 199,00 zł

Dostawa: 48 h

  • -230,00 zł

    PROMOCJA

Biała ledowa lampka stolikowa ozcan 6515ml lampa nocna biurkowa

399,00 zł 199,00 zł

Dostawa: 48 h

  • -200,00 zł

    PROMOCJA

Lampki biurkowe dla dzieci

Każde dziecko, zarówno uczniowie szkół, jak i przedszkolak, potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł odrabiać lekcje i uczyć się oraz wykonywać prace manualne. Jego pokój nie będzie odtąd pełnił funkcji wyłącznie krainy zabaw, ale również stworzy ergonomiczne i komfortowe warunki dla ucznia. Nasza oferta bogata jest w najróżniejsze lampki biurkowe dla dzieci, dzięki którym nauka stanie się o wiele przyjemniejsza.

Lampka biurkowa dla dzieci – jak prawidłowo umiejscowić i ustawić ją na biurku?

Lampka biurkowa dla dzieci ma za zadanie zapewnić równomierne, jasne i niemęczące wzroku oświetlenie obszaru roboczego. Osiągnięcie tego jest możliwe poprzez zadbanie nie tylko o natężenie światła, ale również prawidłowe umieszczenie jego złącza. Trzymając książkę czy pisząc notatki, dziecko nie powinno zacieniać stron własną ręką, dlatego lampka biurkowa dla dzieci winna znajdować się po przeciwnej stronie. Tak więc, u dziecka praworęcznego lampkę należy umiejscowić po lewej stronie biurka, a u leworęcznego – po prawej.

Optymalna odległość, w jakiej lampa biurkowa dla dzieci powinna znaleźć się od oświetlanej powierzchni, to około 35 cm. Usytuowana bliżej może dawać nierównomierne oświetlenie oraz męczyć wzrok. A przecież tego dla naszego maluszka nie chcemy. Ponadto nieprawidłowo dostosowane oświetlenie może skutkować niewłaściwą pozycją przy biurku i wadami postawy. Zaleca się, aby lampka na biurko dla dzieci miała ramię z możliwością regulacji. Pozwoli to na sprawne jej przesunięcie, np. kiedy dziecko wykonuje plastyczną pracę zajmującą sporą część biurka, co w konsekwencji sprawi, iż lampka biurkowa dla dzieci oświetli równomiernie całą przestrzeń.

Lampki biurkowe dla dzieci – jaka jest najlepsza barwa do czytania?

Barwa światła ma wpływ na mózg i cały organizm naszej pociechy o wiele bardziej, niż sobie to na co dzień wyobrażamy. Zbyt żółte czy nawet pomarańczowe światło uspokaja, sprzyja odprężeniu, jednak może także usypiać. Natomiast niebieskie – „oszukuje” organizm, iż jest środek dnia, co sprawia, że dziecko odrabiające lekcje wieczorem może mieć potem kłopoty z zaśnięciem. Właśnie w taki sam sposób działają ekrany laptopów i smartfonów, gdy korzystamy z nich wieczorem. Prawidłowa barwa światła, jaką powinna mieć lampka biurkowa dla dzieci, oscyluje w granicy 3000-4000 K. Żarówka o barwie 3000 K cechuje się ciepłym, lekko żółtawym, przyjemnym dla oka odcieniem, natomiast 4000 K jest całkowicie naturalnym odcieniem, dającym światło białe. Dawniej lampki biurkowe dla dzieci oraz żarówki nie dawały praktycznie wyboru. Dzisiaj poszukiwania oświetlenia dla biurka ucznia, kończą się ogromnymi dylematami, ponieważ mamy do dyspozycji różne jego rodzaje. Tradycyjne żarówki, względnie mało trwałe i zużywające dużo energii, są już zaliczane do historii. W przypadku lampki na biurko, popularne są ledowe lampki biurkowe dla dzieci. Tradycyjne emitują dość mocne kierunkowe światło, natomiast diody LED dają światło bardziej miękkie, a więc zalecane są dla osób, których oczy często łzawią oraz szczypią – np. dla dzieci i młodzieży. Bez wątpienia będą one odpowiednie dla pierwszoklasisty, jak i dla starszego ucznia. Dodatkowo zużywają one jeszcze mniej energii niż zwykłe żarówki. Obecnie dostępne są żarówki ledowe o różnej barwie światła i natężeniu oraz lampki biurkowe dla dzieci LED, często z możliwością regulacji mocy.

Lampki biurkowe dla dzieci z przybornikiem – gwarancja porządku i oszczędności miejsca

Lampka biurkowa dla dzieci może mieć również wiele praktycznych zalet – jak na przykład wsparcie utrzymania porządku. Lampki z przybornikiem są doskonałym wyborem dla pokoju ucznia. To właśnie dzięki nim, teoretycznie porządek zostanie zawsze zachowany. A ulubiony kolor, jak i ładny design zachęcą naszą pociechę do korzystania z przybornika połączonego z podstawą lampy i starannego odkładania akcesoriów i długopisów na miejsce.

Mimo wszystko należy wziąć pod uwagę, iż światło skoncentrowane tylko w jednym miejscu nie jest najkorzystniejsze dla zdrowia. Zwłaszcza gdy ma ono towarzyszyć przez dłuższy czas. Dodatkowo całkowita ciemność może rozbudzać wyobraźnie dziecka i rozpraszać jego koncentrację. Tak więc lampka biurkowa dla dzieci powinna być wsparta również przez zapaloną lampę wiszącą o niewielkim natężeniu światła.