lampy stojące do salonu
lampy stojące do salonu

Katalog

Z włącznikiem

lampy stojące do salonu

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 31 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 31 z 31 elementów

Lampy stojące do salonu bardzo często dopełniają całą aranżację pomieszczenia. Tworzą przyjemny, ciepły i domowy nastrój sprzyjający wypoczynkowi i wieczornej lekturze książki. Stanowią również doskonałe uzupełnienie oświetlenia ogólnego, z którym mogą tworzyć spójną całość. Zobacz, o czy należy pamiętać, wybierając lampę stojącą do salonu.

Lampy stojące do salonu — must have

Wystrój salonu, w którym w zupełności wystarczyło jedno źródło światła, najlepiej centralnie umieszczony, żyrandol — już dawno przeszedł do lamusa. Dzisiejsze trendy we wzornictwie i architekturze wnętrz nakazują tworzenie kompozycji z co najmniej kilku źródeł światła. Lampy stojące do salonu to wprost element obowiązkowy. Dzisiaj obowiązuje raczej zasada — im więcej tym lepiej. W pokoju dziennym śmiało można zestawić lampy stojące, kinkiety, stołowe czy ukryte listwy LED, a całość stworzy przytulny i przyjemny nastrój.

Lamy stojące do salonu — jak stworzyć grę świateł?

Istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym salon stanie się miejscem przytulnym, nastrojowym, w których aż chce się odpoczywać i spędzać czas. Pierwszy to zastosowanie kilku źródeł świateł, to jednak nie wszystko. Wybierając lampy stojące do salonu z jasnymi, czy nawet przezroczystymi, kloszami uzyskamy efekt optycznego powiększenia pokoju. Z kolei ciemna oprawa lampy wprowadzi nastrój bardziej klubowy, sprzyjający wieczornym spotkaniom z przyjaciółmi czy oglądaniu telewizji. Prosty na trik na uzyskanie ciekawego efektu świetlnego, to zastosowanie połączenia: lampy stojące do salonu plus lustro. Światło odbijane w tafli lustra rozprzestrzeni się na ścianie, dając niezwykłą dekorację, która tworzy bardzo przyjemny nastrój.

Lampy stojące do salonu są zatem nieodzownym elementem wyposażenia każdego pokoju dziennego, niezależnie od tego, w jakim stylu został on urządzony. Warto szukać modeli o ciekawych kształtach, na przykład nawiązujących do sztuki współczesnej czy — obecnie bardzo na topie — geometrycznych figur.