plafony dla dzieci
plafony dla dzieci

Katalog

Dostępność

plafony dla dzieci

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Oświetlenie dziecinnego pokoju

Oświetlenie pokoju dla dzieci powinno być dopasowane do ich potrzeb i zainteresowań. Jeśli jest to jeszcze maluch, wtedy nie możesz zapomnieć o lampce nocnej, świecącej się stale przy łóżku. Natomiast w przypadku dziecka starszego nie ma już takiej potrzeby. Pokój dziecinny musi być dobrze oświetlony, dlatego kupując np. plafony dla dzieci, dokonasz naprawdę dobrego wyboru. Można je zamontować na ścianach lub na suficie, ale każdorazowo takie lampy dają wiele kolorowej radości, nie tylko najmłodszym. Oprócz ciekawej barwy wyróżniają się też nietuzinkową formą klosza, co daje ponadprzeciętny efekt wizualny. Oczywiście można wybrać plafony dla dzieci w stonowanych barwach, zależnie od jego gustu oraz wystroju danego wnętrza

Centrale źródło światła i doświetlenie

Oczywiście na suficie powinno znaleźć się światło główne (zbliżone do naturalnego), łagodnie rozpraszające się jasną kaskadą po całym pomieszczeniu. Takie oświetlenie buduje pozytywny nastrój, sprzyja dobrej zabawie i ładnie koresponduje z wyposażeniem wnętrza. Plafony dla dzieci mogą być centralnym źródłem światła. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim praktyczną stroną lampy, natomiast design zostawić na drugim planie. Oczywiście najlepiej, gdy te dwie cechy będą tworzyć ze sobą zgrany duet, co możesz spełnić, zaopatrując się w unikalne produkty w naszym sklepie. Każdy plafon dla dzieci, jaki Ci możemy zaoferować, ma osobliwą bryłę i do tego doskonale oświetli dziecinny pokój.

Gdzie umieścić źródło światła?

Dobrze, jak w pokoju dla dziecka jest kilka źródeł światła. Koniecznie lampka nocna (związana ze sferą odpoczynku), lampka biurkowa (niezbędna dla strefy pracy) i centralne źródło światła, np. wspomniany wyżej plafon dla dzieci. Trzeba zaznaczy, że ten typ lampy wyróżnia się unikalną cechą – oświetlaniem sufitu, czy ściany od spodu, dzięki czemu uzyskuje się oszałamiający efekt subtelnej poświaty. Większość plafonów dla dzieci będzie pasowało do różnych stylistycznych aranżacji, bez konieczności zmiany wystroju wnętrza przy zakupie nowej lampy.
Oczywiście można tez umieścić oświetlenie dodatkowe, np. kinkiety doświetlając dane miejsce, rzecz, zdjęcie itd.