plafony do kuchni
plafony do kuchni

Katalog

plafony do kuchni

Filtrowanie / Sortowanie
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 241 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 241 elementów

Plafony przeżywają obecnie swoją drugą młodość. Zachwycają nowoczesnym designem, który wpisuje się w najmodniejsze trendy w designie, a przy tym są bardzo funkcjonalne i łatwo utrzymać je w czystości. Plafon do kuchni sprawdzi się więc idealnie w roli oświetlenia głównego. Zwłaszcza zważywszy na fakt, że unosząca się para z gotowania i inne zabrudzenia powstające w kuchni mogłyby być uciążliwe przy wyborze lampy wiszącej jako oświetlenia centralnego. Jakie je jeszcze zalety ma plafon do kuchni?

Plafon do kuchni — zalety

Kryształowa lampa jako oświetlenie do kuchni co prawda cieszy oko i jest ozdobą sama w sobie, ale warto zastanowić się również nad jej użytkowaniem w przyszłości. Okazuje się bowiem, że czyszczenie każdego z małych elementów takiego oświetlenia może przysporzyć nie lada trudności. Plafon do kuchni nie sprawia takiego kłopotu. Łatwo zdjąć osłonę żarówki i ją wyczyścić, a przy tym ma zdecydowanie mniej elementów, na których mógłby się osadzać kurz i inne zanieczyszczenia. W małej kuchni, w której ważny jest każdy centymetr kwadratowy przestrzeni będzie idealnym pomysłem, ponieważ nie zaburzy harmonii i proporcjonalności pomieszczenia. Ponadto są dostępne takie modele plafonów, które możemy z powodzeniem zamontować nawet nad kuchenką, ponieważ mają zwiększoną odporność na wilgoć i temperaturę.

Plafon do kuchni — jak wybrać odpowiedni

Wśród wielu dostępnych modeli plafonów do kuchni z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, żeby wygląd lampy był dopasowany do projektu całego pomieszczenia. Plafon do kuchni powinien zatem komponować się z kolorem blatów i szafek, a jego kształt — łączyć się ze stylistyką pomieszczenia. Możemy zatem wybrać nowoczesny model o oryginalnym kształcie albo klasyczny, zbudowany ze szkła i metalu. Jeśli fronty szafek kuchennych mają chromowane elementy, powinniśmy skomponować je z oświetleniem, dzięki czemu stworzymy harmonijną i estetyczną całość. Ciekawą propozycją są również tak zwane półplafony — mają te same zalety, co standardowe modele, a przy tym walory estetyczne lampy wiszącej.