plafony klasyczne
plafony klasyczne

Katalog

plafony klasyczne

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

Klasycznie znaczy estetycznie

Nasze plafony klasyczne w niczym nie przypominają tych z XX wieku, które czasami jeszcze zdobią jakieś wyjątkowo zaniedbane wnętrza. Nie każdy lubi designerskie, ultranowoczesne lampy, dlatego wychodząc naprzeciw takim gustom, dokładamy wszelkich starań, aby plafony klasyczne urzekały swym pięknem i były do tego mocno praktyczne. Są wnętrza, które wręcz wymagają zastosowania prostszych rozwiązań, bez zbędnej ornamentyki i modernistycznej formy. Każdy nasz plafon klasyczny cieszy oko niebanalnym kształtem i łagodnym światłem, jakie z niego wypływa. Ten typ lampy oprócz tego, że ładnie i subtelnie dekoruje wnętrza, to także subtelnie wpisuje się w tło pomieszczenia. Często mało co go widać, ponieważ zlewa się z bielą ścian (jeśli tylko chce się osiągnąć taki efekt).

Mosiężne czy delikatne?

Jakie plafony klasyczne wybrać? Tu już wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. W naszej ofercie znajdziesz zarówno jedne, jak i drugie, a każdy z nich zachwyca swoją bryłą i wykonaniem. Większe, zrobione ze stelażu z mosiądzu i szklanego klosza, nadają się do bardziej eleganckich wnętrz lub tych w stylu retro. Oczywiście plafon klasyczny o takim kształcie możesz też zamontować w bardzo nowoczesnych pomieszczeniach, wtedy będzie łamać aranżacyjne schematy i artystycznie kontrastować z resztą wystroju.

Bardzo urokliwe są plafony klasyczne Avonni, o miłym dla oka, ponadczasowym wyglądzie. Wykonane z oryginalnej metalowej podstawy w kolorze patyny i miodowych kloszów, przez które widać osobliwe żarówki. Drugi rodzaj tego plafonu klasycznego stanowi wyjątkowa lampa o metalowej miedzianej podstawie i mlecznym szkle. Po rozświetleniu efekty świetlne w jednym, jak i drugim modelu, nie do opisania.

Gdzie je montować?

Plafony klasyczne można zamontować na ścianie bądź suficie, w zależności od wystroju wnętrza i roli, jaką ta lampa ma odgrywać. Wiele osób decyduje się na montaż plafonów ze względów metrażowych – niski sufit wręcz wymaga takiego oświetlenia, które nie zajmuje wiele miejsca i doskonale wtapia się w tło. Oczywiście nawet w takich przypadkach nasze plafony klasyczne są uroczą i zjawiskową dekoracją oraz nadają wnętrzu klasy i wyjątkowości.