plafony łazienkowe
plafony łazienkowe

Katalog

plafony łazienkowe

Filtrowanie / Sortowanie
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 72 elementów

Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem w domu, które wymaga odpowiedniej lokalizacji, aranżacji, a także musi spełniać swoje podstawowe funkcje. Służą temu nie tylko elementy wyposażenia, ale również oświetlenie. Współczesne plafony łazienkowe to idealne oświetlenie do łazienki, ponieważ jest dyskretne, daje przyjemne światło rozjaśniające całe pomieszczenie, a przy tym szereg modeli ma takie dodatkowe funkcje, jak wodoodporność czy dobra tolerancja wilgoci.

Plafony łazienkowe — zalety

Plafony łazienkowe, w wersji standardowej, są bardzo dyskretne i zajmują mało miejsca. To duża zaleta w urządzaniu łazienki, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Światło, które dają te lampy odbija się od sufitu i rozprasza, oświetlając równomiernie całe pomieszczenie. Ponadto plafony przylegają do sufitu, więc nie ma ryzyka, że zawadzimy o nie, na przykład zdejmując ubrania przed kąpielą.

Dużym atutem tego rozwiązania jest również łatwość montażu i czyszczenia. Warto przy tym pamiętać, że plafony łazienkowe mogą być umieszczone nie tylko na suficie, ale także na ścianie, na przykład obok umywalki zamiast kinkietów. Można do nich zastosować żarówki ledowe, które dają jasne, przyjemne światło i pozwalają na oszczędność w zużyciu energii elektrycznej.

Plafony łazienkowe — aranżacja

Najczęściej decydujemy się na plafony łazienkowe w małych pomieszczaniach o niskim suficie, ale jeśli możemy sobie pozwolić na zaaranżowanie prawdziwe pokoju kąpielowego, wybierzmy bardziej wyszukane kształty plafonów. Nie muszą być przecież płaskie z miejscem na jedną—dwie żarówki. Ciekawe są zwłaszcza plafony podświetlane taśmami LED, które tworzą świetliste okręgi albo inne kształty. Nowoczesne, awangardowe projekty łazienki można uzupełnić oryginalnymi plafonami o abstrakcyjnych kształtach albo modelami w stylu glamour, który blaskiem i przepychem wnosi powiew klasy. Współczesne plafony nijak się mają do tych lamp, które pamiętamy z architektury modernistycznej, dlatego warto bawić się ich kształtami i barwą światła.