kinkiety łazienkowe
kinkiety łazienkowe

Katalog

Z włącznikiem

kinkiety łazienkowe

Filtrowanie / Sortowanie
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 141 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 141 elementów

Przy dekorowaniu łazienki śmiało możemy sobie pozwolić na delikatniejsze, przyjemne, nieco stonowane oświetlenie ze ściany. Paniom z pewnością przyda się kinkiet łazienkowy, rzucający światło wokół lustra, a i panowie skorzystają z tego rozwiązania. Warto również zdecydować się na zastosowanie kilku punktów oświetlenia: na przykład delikatniejszego, tworzącego nastrój do relaksu podczas wieczornej kąpieli w wannie i lampki punktowe, dzięki którym rano, spiesząc się do pracy, wykonamy poranną toaletę. O czym jeszcze pamiętać, wybierając oświetlenie do łazienki?

Kinkiet łazienkowy — wielkość i rodzaj światła

Kinkiet łazienkowy możemy wybrać w oprawie transparentnej albo nieprzezroczystej, zabudowanej. Pierwszy będzie generował światło rozproszone, dobre w przypadku oświetlenia dekoracyjnego i ogólnego. Natomiast drugi — światło punktowe. To rozwiązanie sprawdzi się więc w łazience, wokół lustra. Dodatkowo obudowy takich kinkietów zwykle pozwalają na sterowanie kierunkiem padania światła, dzięki czemu możemy je ustawić zgodnie z upodobaniami. Możemy się również zdecydować na kinkiet łazienkowy dekoracyjny, którego klosz jest wykonany z ozdobnych materiałów. Sprawdzi się idealnie w eleganckich łazienkach, w stylu glamour, ale taki kinkiet łazienkowy może stanowić również ozdobę łazienek nowoczesnych o oszczędnym designie.

Nie mniej istotnym od obudowy i kształtu kinkietu jest również wybór odpowiedniej żarówki. Obecnie na rynku prym popularności wiodą żarówki LED. Dają bowiem przyjemne dla oka światło, które nie męczy narządu wzroku, a przy tym są bardzo żywotne i energooszczędne. Warto je więc zastosować także w kinkiecie łazienkowym. Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie łazienki, będą również halogeny. Dają one jasne światło, które świetnie sprawdzi w przypadku oświetlenia punktowego, jak kinkiety wokół lustra. Należy jednak pamiętać, że mogą one ulec uszkodzeniu w kontakcie z wodą.

Kinkiet łazienkowy — formy i kształty kinkietów

Poza funkcjonalnością, oświetlenie może i powinno spełniać również funkcje estetyczne. Łazienka nie należy co prawda do pomieszczeń, w których pozwalamy sobie na wiele elementów dekoracyjnych, ale właśnie wybór odpowiedniego oświetlenia taką funkcję może spełnić. Ważne również, że kinkiet łazienkowy, jego oprawa i kształt eksponowały wygląd płytek.