Lampy prostokątne

Belka łazienkowa 59cm Ozcan 2500-2

49,00 zł

Dostawa: 48 h

Klasyczny kinkiet avonni Ap1683-1E Ostatnie 2 sztuki

198,00 zł 89,00 zł

Dostawa: 48 h

 • -109,00 zł

  PROMOCJA

Kinkiet srebro chrom 20cm Ozcan 2908-1

99,00 zł

Dostawa: 48 h

Lampa wisząca 50cm stare złoto patyna AV-4117-2EY

249,00 zł 149,00 zł

Dostawa: 48 h

 • -100,00 zł

  PROMOCJA

Nowoczesny patynowy industrialny kinkiet loft lucea ponte 1396-52-19...

195,00 zł

Dostawa: 48 h

Nowoczesna patynowa industrialna lampa sufitowa loft lucea ponte...

425,00 zł

Dostawa: 48 h

Nowoczesna patynowa industrialna lampa sufitowa loft lucea ponte...

545,00 zł

Dostawa: 48 h

Nowoczesna patynowa industrialna lampa żyrandol loft lucea ponte...

907,00 zł

Dostawa: 14 - 21 dni

Lampa wisząca patyna Ponte 1396-52-16

1 255,00 zł

Dostawa: 14 - 21 dni

Lampa wisząca rustykalna retro lucea 1364-72-13 fune sznur salon jadalnia...

423,00 zł 211,50 zł

Dostawa: 48 h

 • -50%

  PROMOCJA

Nowoczesny złoty industrialny kinkiet loft 1561-80-19 BERA salon sypialnia...

219,00 zł

Dostawa: 14 - 21 dni

Kinkiet złoto patyna PORE 1528-52-19

179,00 zł

Dostawa: 48 h

Lampa sufitowa plafon 6045-3,15 Outlet wyprzedaż końcówek serii

299,00 zł 99,00 zł

Dostawa: 48 h

 • -200,00 zł

  PROMOCJA

Lampy prostokątne

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów aranżujących, jakie znajdują się w każdym domu i mieszkaniu. Dlatego wybór odpowiednich modeli z tej kategorii jest bardzo ważny – nie tylko biorąc pod uwagę względy praktyczne, ale i kontekst szeroko pojętej estetyki. Ciekawą grupą produktów są lampy prostokątne. Ukazują, jak przy zastosowaniu prostego kształtu można otrzymać coś wyjątkowego.

Lampy prostokątne – jakie warto wybrać do salonu?

Salon jest pomieszczeniem, które często stanowi prawdziwą wizytówkę całego domostwa. W związku z powyższym najczęściej stosowane są rozwiązania dekoracyjne. Najistotniejszy w ich przypadku jest wygląd klosza bądź kształt stelażu lampy, który stanowić będzie główny element dekoracji.

Lampa prostokątna wisząca znajdująca się w centralnym punkcie salonu najczęściej cechuje się emisją światła rozproszonego, które równomiernie oświetla całe pomieszczenie. Z pewnością nie nada się ono do rozjaśniania obszarów roboczych, jednak tę rolę powinny pełnić pozostałe lampy biurkowe i podłogowe. Dzięki temu wszystkiemu możliwe jest eksperymentowanie z wieloma kloszami przezroczystymi. Dość popularnym materiałem, jaki zawierają lampy prostokątne bez wątpienia jest papier ryżowy, który stosowany jest przeważnie w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach.

W przypadku zamiłowania do klasyki i zamiaru wprowadzenia do salonu eleganckiego klimatu warto zainteresować się produktem, jakim jest lampa prostokątna wykonana ze szkła lub kryształków. Cechują się one bardzo eleganckim wyglądem, nawet przy zastosowaniu najprostszych kształtów, jakimi są podstawowe figury geometryczne.

Zwolennicy oryginalnych i nieszablonowych rozwiązań powinni zwrócić uwagę na lampy prostokątne o kloszach metalowych, które mimo prostoty prezentują się widowiskowo. W salonie bardzo często wykonywane są najróżniejsze czynności, do których niezbędne jest silne źródło światła. Dlatego nie wolno zapomnieć o oświetleniu miejscowym. Rekomendowane są lampy generujące światło punktowe, które można skierować w dowolnie wybranym kierunku. W celu zachowania jedności stylu we wnętrzu lampy prostokątne są mile widziane także w wersji biurkowej czy podłogowej.

Lampy prostokątne – jakie warto wybrać do sypialni?

Najważniejszym parametrem oświetlenia w sypialni jest jego nastrojowość. Otrzymywana jest na wiele różnych sposobów. Jest ona możliwa do uzyskanie poprzez lampy prostokątne z ciemnym kloszem, który we właściwy sposób przyciemni generowane światło. Ponadto sam klosz powinien być zamknięty, tak aby w pełni przytłumił żarówkę. W tym celu zaleca się postawienie na różnego rodzaju tkaniny, które niepodważalnie spełnią swoje role.

Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie wielu punktów świetlnych zamiast jednego – centralnego źródła oświetlenia. W ten sposób otrzymamy klimat sprzyjający relaksowi. Coraz częściej każda lampa, w tym lampa prostokątna, zawiera żarówkę LED. Głównie dlatego, że generuje ona nieszkodliwe, bardzo naturalne światło, które jest idealne choćby do wieczornego czytania ulubionej książki. Ponadto cechuje go energooszczędność i ekologiczny charakter.

Lampy prostokątne – jakie warto wybrać do kuchni?

Wybierając oświetlenie, w tym lampę prostokątną, do kuchni należy przede wszystkim kierować się jego praktycznym zastosowaniem. Godna polecenia okaże się więc lampa prostokątna sufitowa, która wygeneruje dużą ilość światła. W związku z powyższym pozwoli na wykonywanie wszelkich niezbędnych czynności w trakcie przygotowywania posiłku w komfortowych warunkach. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto zdecydować się na kilka źródeł światła. Nie wystarczy tu jedna lampa prostokątna znajdująca się w centralnym punkcie kuchni. Zaleca się montaż osobnych oświetleń nad stołem oraz blatem. Ponadto dodatkowe oświetlenie, w postaci halogenów, można. Zamontować także pod szafkami wiszącymi oraz w innych meblach – pozwoli to bardzo skutecznie oświetlić całą przestrzeń kuchenną.