plafony do sypialni
plafony do sypialni

Katalog

plafony do sypialni

Filtrowanie / Sortowanie
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 256 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 256 elementów

W urządzaniu sypialni liczą się detale tworzące odpowiedni nastrój tego miejsca. Pamiętajmy o miękkich tkaninach, pikowanych meblach, ciepłym dywanie i właściwym oświetleniu. Dzięki połączeniu wszystkich tych elementów stworzymy wnętrze, w którym odpoczniemy po trudach dnia i naładujemy baterię na zmaganie się kolejnymi obowiązkami. Plafon do sypialni świetnie sprawdzi się w roli elementu dekoracyjnego oraz tworzącego nastrojowe, przyjemne dla oka i ducha oświetlenie.

Plafon do sypialni — zalety

Plafon, czyli charakterystyczna, płaska lampa montowana pod sufitem już dawno przestała się kojarzyć ze staromodnymi wnętrzami w komunistycznych blokach. Dzisiaj przeżywa swój renesans dzięki zastosowaniu nowoczesnych trendów w designie. Plafon do sypialni z powodzeniem można powiesić w centralnym miejscu pomieszczenia. Światło, które za ich pomocą będzie się ładnie rozpraszało na suficie i równomiernie oświetlało całe wnętrze, stworzy kameralną, intymną atmosferę tak pożądaną w sypialni. Pozwoli na wygodne korzystanie z sypialni po zmroku, a jednocześnie nie będzie męczące dla wzroku.

Plafon do sypialni ma również tę zaletę, że w małych, niskich pomieszczeniach nie zaburza ich proporcji. Wprost przeciwnie — odpowiedni kształt plafonu może je optycznie skorygować. To bardzo dobra alternatywna dla lamp wiszących także w sypialniach urządzonych minimalistycznie, z oszczędnymi ozdobami i nowoczesnymi, prostymi meblami.

Idealny plafon do sypialni — jak wybrać

Wybierając plafon do sypialni musimy pamiętać nie tylko o solidności jego wykonania i jakości, ale także o pozostałych lampach, jakie zastosujemy w tym pomieszczeniu. Warto wziąć również pod uwagę, czy klosz powinien być wypukły czy może wklęsły. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu sypialni, wybierzmy plafon o jasnej obudowie i transparentnym kloszy. Z kolei osoby, które chcą aby lampa była wyrazistym dodatkiem i nadała nieco dynamizmu całemu wystrojowi, mogą śmiało skusić się na model z ciekawym akcentem kolorystycznym. W sypialni możemy sobie również pozwolić na plafon w stylu glamour z kryształowymi elementami. Będzie to przepiękna biżuteria dla wnętrza.