kinkiety nad lustro
kinkiety nad lustro

Katalog

Dostępność
Z włącznikiem

kinkiety nad lustro

Filtrowanie / Sortowanie
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 86 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 86 elementów

Żadna łazienka nie może się obyć bez lustra. W nowoczesnych trendach designu dominują duże i proste kształty, które wpasowują się w projekt wnętrza, a przy tym są bardzo praktyczne — pozwalają domownikom na wykonywanie porannej toalety wygodnie. Żeby tak jednak było potrzebne jest jeszcze właściwe oświetlenie. Kinkiety nad lustro stanowią zatem nieodzowny element wyposażenia każdej łazienki. Zobacz, jak wybrać najlepsze i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni dla siebie model.

Kinkiety nad lustro — dlaczego są takie ważne?

Wielu osobom, zwłaszcza samodzielnie projektującym wystrój swojego mieszkania, wydaje się, że małą łazienkę wystarczy oświetlać lampą sufitową, szczególnie jeśli w pomieszczeniu znajduje się okno. To jednak nie wystarczy. Intensywnego strumienia światła potrzeba jeszcze obok/nad lustrem, bez niego bowiem trudno wykonać precyzyjny makijaż czy wypielęgnować zarost.

Kinkiety nad lustro — jakie żarówki?

Przyjęło się sądzić, że najlepsze do łazienki jest światło zimne. Potęguje ono bowiem kontrast i pozwala na dostrzeganie szczegółów, na przykład twarzy. Dlatego taki właśnie rodzaj żarówek powinniśmy wybrać. Kinkiety nad lustro warto wypełnić żarówkami, które emitują światło jak najbardziej zbliżonego do naturalnego. To bardzo ważne, ponieważ pozwala uniknąć przekłamania kolorów i uniknąć makijażowych wpadek.

Kinkiety nad lustro — gdzie umieścić?

Są co prawda osoby, które wolą nie widzieć dokładnie wszystkich mankamentów i niedoskonałości twarzy, zwłaszcza jeśli patrzą na siebie tuż po demakijażu. Mimo to warto postawić na takie kinkiety nad lustro, które nie będą oświetlały twarzy wyłącznie z góry, wtedy bowiem na naszym obliczu powstanie cień. Można więc umieścić je po obu stronach lustra albo z boku. Jeśli wybierzemy model z możliwością regulacji, kąt padania światła będziemy mogli ustawić zgodnie z osobistymi upodobaniami. Najważniejsze to zachować symetrię w rozmieszczeniu kinkietów nad lustro, co jest nie tylko bardzo estetyczne, ale i praktyczne.