kinkiety nad obraz
kinkiety nad obraz

Katalog

Dostępność

kinkiety nad obraz

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

Dzieła sztuki, plakaty czy inne dekoracje ścienne można wyeksponować na kilka sposobów.: nisko zawieszoną lampą sufitową albo lampą stojącą, popularnymi lampkami owiniętymi materiałem czy specjalnym kinkietem. Najlepszym z dostępnych rozwiązań wydaje się jednak kinkiet nad obraz, którego przeznaczeniem jest oświetlanie elementów dekoracyjnych w taki sposób, żeby wydobywać ich piękno i oddawać rzeczywiste kolory, a jednocześnie nie rzucać się zbytnio w oczy. Zobacz, jaki model warto wybrać i jak dobrać do niego żarówkę.

Kinkiet nad obraz — jaka żarówka?

Najlepszym sposobem na wyeksponowanie obrazu czy plakatu jest podświetlenie go za pomocą odpowiedniego kinkietu. Kinkiet nad obraz wygląda estetycznie i daje jasne, rozproszone światło, dzięki któremu ozdoba staje się wyeksponowana, a jej piękno można podziwiać nawet po zmierzchu. Kinkiet nad obraz może zawierać taśmę LED albo żarówki halogenowe. Nie ma potrzeby uzupełniania ich dodatkowym źródłem światła. Kinkiet można zamontować na krótkim wysięgniku albo bezpośrednio na ścianie. Ważne jednak, aby barwa rzucanego światła nie przekłamywała oryginalnych kolorów znajdujących się na obrazie.

Kinkiet nad obraz — pasuje do każdego wnętrza?

Kinkiet nad obraz to najbardziej elegancki i zarazem najbardziej profesjonalny sposób na oświetlanie dzieł sztuki, które zdobią nasze domy. Takie rozwiązanie często obserwujemy zresztą w galeriach sztuki czy muzeach. Ale czy sprawdzi się w każdym wnętrzu? Jeśli wybierzemy kinkiet o dyskretnym designie — zdecydowanie tak. Wśród dostępnych wariantów możemy znaleźć również bardziej finezyjne projekty, które wpiszą się w wystrój oryginalnego pokoju. Najbardziej bezpiecznym wyjściem jest jednak zakup cienkiego, podłużnego kinkietu na wysięgniku, które świeci za pomocą cienkiej taśmy LED. Zwykle są one wykonane z metalu dostępnego w kilku kolorach, dzięki czemu można wybrać rodzaj pasujących do pozostałych źródeł światła w pomieszczeniu. Rozmiar kinkietu (jego długość) powinniśmy dopasować do wielkości obrazu.