Podłogowe z abażurem

Znaleziono 2 produktów

Filtruj

Znaleziono 2 produktów

Cena

  • 419,00 zł - 420,00 zł

Klasyczna lampa podłogowa LM-9802-SD z ekspozycji

839,00 zł 419,50 zł

Dostawa: 48 h

  • -50%

    PROMOCJA

Klasyczna lampa podłogowa LM-9802-SD z ekspozycji

839,00 zł 419,50 zł

Dostawa: 48 h

  • -50%

    PROMOCJA

Lampa podłogowa z abażurem – w jakim wnętrzu sprawdzi się najlepiej?

Lampa podłogowa z abażurem od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością, dlatego w sklepach pojawia się coraz więcej modeli, które różnią się między sobą wyglądem, funkcjami oraz stylem. Jednak aby nadać wnętrzu charakteru przy pomocy odpowiedniego oświetlenia, należy go dobrze dobrać i dopasować do koloru mebli, ścian oraz dodatków znajdujących się w pomieszczeniu. Właściwe rozmieszczenie punktów świetlnych zapewnia nie tylko komfort mieszkania, ale jednocześnie pozwala wymodelować przestrzeń. Jak wybrać lampę podłogową, żeby uzyskać pożądany efekt?

Lampa podłogowa z abażurem – jak można ją wykorzystać?

Lampa podłogowa z abażurem to barwny dodatek do wnętrza, dlatego należy przede wszystkim umieścić ją we właściwym miejscu. Może to być salon, sypialnia, gabinet, a nawet pokój dla starszego dziecka. To uzupełnienie głównego oświetlenia, które oprócz doświetlania pomieszczenia umożliwia powiększenie bądź optyczne pomniejszenie powierzchni. Kiedy lampa wzbogacona jest o pokrętło, którym można regulować moc światła, zmienia się również panująca w pokoju atmosfera. Jeśli lampa podłogowa z abażurem ma światło skierowane do góry, pozwala uzyskać efekt podniesionego sufitu, dzięki czemu dodaje metrów. Światło lampy skierowane w dół pozwala uzyskać przeciwny efekt, a mianowicie skraca nieco pomieszczenie. Ten zabieg sprawdza się przede wszystkim w kamienicach bądź wysokich mieszkaniach. Lampa podłogowa z abażurem sprawdzi się również w przypadku długich oraz wąskich pomieszczeń, gdzie ich główna rola polega na poszerzaniu przestrzeni. Lampa powinna znaleźć się tuż przy jednej ze ścian, a światło należy skierować w górę. Taki zabieg przyniesie bardzo korzystne efekty. Lampa podłogowa z abażurem to najlepszy dodatek do pokoju, który można przenosić z miejsca na miejsce, a w przypadku zmiany wystarczy zmienić klosz na inny rodzaj czy zdecydować się na odmienny odcień i całość będzie prezentować się zupełnie inaczej.

Jak dopasować lampę do stylu dominującego w pokoju?

Lampa podłogowa z abażurem może spełniać wiele zadań i wpasować się do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Kiedy zostanie umieszczona w salonie w pobliżu fotela bądź kanapy, ułatwi czytanie oraz relaksowanie się domowym zaciszu. To idealne oświetlenie w trakcie oglądania telewizji, gdyż światło nie przeszkadza w seansie filmowym w towarzystwie rodziny bądź najbliższych. Do tego celu najlepiej sprawdzi się model wzbogacony o łamane ramię oraz regulowany klosz. We wnętrzu utrzymanym w stylu industrialnym najlepiej sprawdzi się prosty, surowy model wykonany z metalu bez dodatkowych ozdób i dodatków. Prostota jest tutaj mile widziana, a lampa stanowi jeden z najważniejszych elementów wnętrza charakterystycznych do tego stylu. W przypadku modernistycznych pomieszczeń warto postawić na designerskie projekty, które zwracają uwagę, wyróżniają się na tle wnętrza oraz stanowią najlepszy dodatek, na jaki można się zdecydować. Lampa podłogowa z abażurem może spełniać także praktyczne zadanie i oferować mieszkańcom wyraźne i intensywne światło umożliwiające wykonywanie obowiązków domowych, naukę i pracę. W takiej sytuacji warto rozważyć lampę z dwoma źródłami światła. Jedno z nich znajduje się na górze i posiada klosz o sporych rozmiarach, a druga lampa powstała z myślą o czytaniu, relaksowaniu się przy telewizorze bądź odpoczynku przy rytmach ulubionej muzyki. W przypadku stylu skandynawskiego warto zastosować tekstylny klosz oraz drewnianą podstawę. Może to być trójnóg, ale ciekawą propozycją jest lampa wzbogacona o sztalugę, dzięki której sztuka malarstwa zostaje połączona z oświetleniem i pozwala uzyskać bardzo atrakcyjny efekt, który przyciągnie uwagę gości i odwiedzających. Mieszkania i domy glamour wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego warto zdecydować się na smukłą podstawę oraz wyszukane zdobienia. Najlepiej wybrać tekstylny kosz, który jest jednocześnie piękny i elegancki.