żyrandole LED
żyrandole LED

Katalog

Dostępność

żyrandole LED

Filtrowanie / Sortowanie
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów

Oświetlenie LED należy obecnie do najchętniej wybieranych. Jest praktyczne, daje przyjemne światło, a przy tym pozwala sporo zaoszczędzić i pasuje do każdego pomieszczenia w domu. Żyrandol LED będzie pasował zarówno do kuchni, salonu, jak i sypialni. Zobacz, na co zwracać uwagę, wybierają taki rodzaj oświetlenia.

Żyrandol LED — jaki gwint wybrać?

Wybór gwintu jest sprawą czysto techniczną. Bez wątpienia gwint to ten element, który pozwala na rozróżnienie typów żarówek. Żyrandol LED może zawierać małe żarówki, o gwincie E14, które będą dawały mniej intensywne światło i świetnie się sprawdzą w dekoracyjnych kloszach o finezyjnych kształtach. Bardziej powszechne w tego typu oświetleniu są jednak gwinty E27, duże większe i bardziej praktyczne w przypadku żyrandoli.

Żyrandol LED — ile żarówek?

W zależności od tego, jak duże jest pomieszczenie, powinniśmy wybrać żyrandol LED o mniejszej lub większej liczbie żarówek. Do pokojów małych i średnich w zupełności wystarczą 2—4 żarówki. Pojedyncza będzie w stanie oświetlić w wystarczającym stopniu stół lub blat kuchenny, ale nie będzie dostatecznie dobra do salonu. Żyrandol LED o szczególnych walorach dekoracyjnych będzie miał więcej żarówek, ale nie wszystkie z nich muszą świecić jasnym światłem. Te, które są skierowane w kąt mogą mieć mniej lumenów, dzięki czemu będzie można nieco zaoszczędzić.

Żyrandol LED — jasność

Osoby przyzwyczajone do świetlówek mogą być zdziwione, że jasność żarówek ledowych określa się w lumenach, a nie zależnie od mocy źródła światła. Żyrandol LED, który ma stanowić główne oświetlenie w pomieszczeniu, powinien mieć wkręcone żarówki o jasności 600—700 lumenów. Natomiast pozostałe lampy czy kinkiety — 500—600 lumenów, choć oczywiście nie musi to być reguła.